Forum Historia sportu samochodowego Strona Główna Historia sportu samochodowego
Forum strony www.scr.civ.pl - rajdy, wyścigi, wyścigi górskie, rallycross, rajdy terenowe, karting
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Uzupełnienia do RSMP 1980, 1982 i 1983

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Historia sportu samochodowego Strona Główna -> Informacje o nowościach na stronie www.scr.civ.pl
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
grzesiek
Administrator



Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 254
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Białystok
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 22:35, 24 Lis 2006    Temat postu: Uzupełnienia do RSMP 1980, 1982 i 1983

Dodałem trochę uzupełnień do wyników RSMP:
- 1980 (Rajd Polski): [link widoczny dla zalogowanych]
- 1982 (Rajd Pokoju i Przyjaźni): [link widoczny dla zalogowanych]
- 1983 (Rajd Pokoju i Przyjaźni): [link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mirek:)




Dołączył: 18 Gru 2006
Posty: 127
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: kiedyś Bielawa, dziś Poznań

PostWysłany: Pon 12:17, 26 Lut 2007    Temat postu: RSMP 1980

RSMP Rajd Warszawski 1980
Zespoły narodowe
1. Polska 28116 pkt.
Zespoły klubowe
1. AK Warszawski I 29412pkt.
2. AK Rzemieślnik 30 355
3. AK Warszawski II 31056.
Zespoły fabryczne
1. Renault 28970pkt
2. FSO 29743
3.FSM 35131


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mirek:)




Dołączył: 18 Gru 2006
Posty: 127
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: kiedyś Bielawa, dziś Poznań

PostWysłany: Pon 12:19, 26 Lut 2007    Temat postu: RSMP 1982

RSMP 1982
Rajd Krakowski
11.Janusz Szerla/ BogdanJanicki

RSMP 1982
Klasyfikacja generalna:
1. Andrzej Koper (A. Warszawski)/ Włodzimierz Krzemiński (A. Warszawski - Renault 5 Alpine - 71;
2. Marian Bublewicz (AK Rzemieślnik)/ Jan Wojtyna (A. Łódzki) - Opel Kadett 2000 - 67;
3. Janusz Szerla (A. Beskidzki) - Polski Fiat 126p/650 - 19 pkt.
Grupa II (Klasa 9-15) ponad 1600 ccm:
1. Marian Bublewicz (AK Rzemieślnik)/ Jan Wojtyna (A. Łódzki) - Opel Kadett 2000 - 18 pkt.
Grupa II (Klasa Cool 1301-1600 ccm
1. Andrzej Koper (A. Warszawski)/ Włodzimierz Krzemiński (A. Warszawski) - Renault 5 Alpine – 27;
2. Ryszard Granica (AK Rzemieślnik)/ Tomasz Szczęsny (A. Warszawski) - Renault 5 Alpine - 10;
3. Mirosław Krachulec (A. Częstochowski)/ Marek Kusiak (A. Częstochowski) - WAZ 21011 - 7 pkt

Grupa II (Klasa 4-7) 761-1300 ccm
1. Jerzy Poznański (A. Podlaski) - Polski Fiat 125 p/1500 - 21 pkt.;
2. Tadeusz Betlej (A. Krakowski)/ Piotr Wróbel (A. Krakowski) Renault 5 TS - 18 pkt.;
3. Andrzej Wojnar (A. Podlaski) - Polski Fiat 125 p/1300 - 15 pkt.

Grupa II (Klasa 1-3) do 700 ccm:
1. Janusz Szerla (A. Beskidzki) - Polski Fiat 126 p/650 -27 pkt.;
2. Andrzej Orłowski (A. Beskidzki) - Polskj Fiat 126 p/650 - 18 pkt.;
3. Tomasz Barański (A. Łódzki)/ Sławomir Wysmyk (A. Łódzki) - Polski Fiat 126 p/650 - 12 pkt.

Grupa I (Klasa 1-3) 1301-1600 ccm
1. Anrzej Witkowicz (A. Krakowski)/ Marek Oziębło (A. Krakowski) - VW Golf GTi - 13 Pkt.;
2. Stanisław Skrzynecki (A. Warszawski) - Polski Fiat 125p/1500 - 13 pkt.;
3. Jerzy Kobyliński (A. Warszawski) - Renault 5 Alpine - 12 pkt.

Grupa I (Klasa Markowa Polski Fiat 126p) do 600 ccm:
1. Krzysztof Łudzeń (A. Krakowski)/ Zbigniew Dziatkowiec (A. Krakowski) - 12;
2. Piotr Grodzki (A Cieszyński)/ Stanisław Niwczyk (A. Cieszyński) - 7 pkt;
3. Andrzej Iwaszkiewicz (A. Dolnośląski)/ Adam Przyborowski: (A. Dolnośląski) - 4 pkt.;

Grupa I (Klasa Markowa Polski Fiat 126p) do 650 ccm:
1. Henryk Pinis (A. Beskidzki)/ Adam Mazurek (A. Śląski) - 24 pkt;
2. Andrzej Lubiak (A. Beskidzki)/ Maciej Wisławski (A. Beskidzki) - 13 pkt.;
3. Krzysztof Winkowskj (A. Beskidzki)/ Paweł Gregorczyk (A. Warszawski) - 13 pkt.

Klasyfikacja o tytuł najlepszego zespołu klubowego:
1. Krakowski - 22 pkt.
2. Automobilklub Warszawski - 19;
3, Automobilklub Rzemieślnik - 10;
4. Automobilklub Śląski - 6;
5-6. Automobilklub Łódzki i Automobilklub Dolnośląski - 3 pkt


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mirek:)




Dołączył: 18 Gru 2006
Posty: 127
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: kiedyś Bielawa, dziś Poznań

PostWysłany: Pon 12:21, 26 Lut 2007    Temat postu: RSMP 1983

RSMP Rajd Krokusy 1983
Marek Sadowski/ Wojciech Malinowski Polski Fiat 125p 1500 1. m. w gr. I kl. 1-8 9404,4 pkt.
Robert Kępka/ Jacek Biasion Automobilklub Śląski Polski Fiat 126p 650 1. m. w gr. I kl. FSM 11341,9 pkt.

RSMP Rajd Kormoran 1983
Klasyfikacja zespołowa:
1. Automobilklub Śląski 21pkt.
2. Automobilklub Podlaski 19
3. Automobilklub Warszawski 15
4. Autoklub Rzemieślnik Warszawa 15

RSMP Rajd Wisły 1983
Długość trasy 447 km, 19 OS +dwie próby szybkości po 24 km na Jaszowcu
ukończyło rajd 36
Gr. II kl. 9-15 Czesław Zygadłowicz/ Tadeusz Wieczerzyński (AP Podlasie) Polonez 2000 5488,5pkt.
Klasyfikacja zespołowa:
1. AK Rzemieślnik 21pkt
2. AK Śląski 19
3. AK Warszawski 17


KLASYFIKACJA KOŃCOWA'83
l. Marian Bublewicz (AK Rzemieślnik), Ryszard Żyszkowskl (A.Warszawski - FSO)
2. Ryszard Granica (AK Rzemieślnik),Tomasz Szostak (SGPiS Stomil W-wa)
3. Paweł Przybylski (AK Rzemieślnik W-wa)
4. Andrzej Koper (A. Warszawski), Jacek Lewandowski (A.Warszawski)
5. Andrzej Białowąs i Andrzej Ondraczek (obydwaj A. Śląski)
6. Grzegorz Malinowski (A.Warszawski), Marek Pawlowski (AK Rzemieślnik W-wa)
7. Mirosław Szulc
8. Józef Ważny i Janusz Książkiewicz (wszyscy Stomil Olsztyn)
9. Zbigniew Kabulski (A. Warszawski)
10. Marek Sadowskt (A.Warszawski)

MISTRZOWIE POLSKI
Gr.II - kl. 9-1
1. Marian Bublewicz/ Ryszard Zyszkowski
2. Stanisław Wyka (AK Rzemieślnik W-wa)/ Karol Piekarski (A. Warszawski)
Adam Polak (A. Warszawski)/ Zbigniew Kabulski (A. Warszawski)
Czesław Zadygowicz (A. Podlaski)/ Tadeusz Wieczoryński (A. Podlaski)

Gr. II - kl. 8
1 Andrzej Koper/ Jacek Lewandowski
2. Ryszard Granica/ Tomasz Szostak
3. Andrzej Bagiński (A. Morski)

Gr A kl. markowa FSO do 1600 ccm
1. Andrzej Białowąs/ Wojciech Ondraczek
2. Józef Ważny/ Janusz Książkiewicz
3. Paweł Przybylski (AK Rzemieślnik)/ Mirosław Szulc

Gr. I - kl. 1-8
1. Marek Sadowski
2. Romuald Chałas (A. Warszawski)
3. Andrzej Witkowicz/ Marek Oziębło (obydwaj A. Krakowski)

Gr. II - kl. 4-7
1. Jerzy Poznański (A. Podlaski)
2. Wiesław Stec (A. Lubelski)
3. Wiesław Surynowicz (A. Podlaski)

Gr. II - kl. 1-3
1. Andrzej Lubiak/ Maciej Wisławski (obydwaj A. Beskidzki - FSM)
2. Andrzej Pięta (A. Łódzki)
3. Cezary Wróblewski (A. Podlaski)

Gr. I - klasa markowa FSM 126P
1. Robert Kępka/ Jacek Biasion (obydwaj A. Śląski)
2. Krzysztof Winkowski/ Paweł Gregorczyk (obydwaj A.Warszawski)
3. Robert Gryczyński (A. Śląski)

W poszczególnych klasach startowało - 22, 25, 30, 25, 31, 45, 26 zawodników.
Klasyfikacja klubowa
1. Automobilklub Warszawski I
2. A. Śląskim
3.Auto Klub Rzemieślnik W-wa
Najlepszy pilot z licencją :Wojciech Rutkiewicz (A. Morski).
Puchary FSO - rajdy
1. Romuald Chałas
2. Jerzy Poznański
3. Grzegorz Malinowski.
[/b]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mirek:)




Dołączył: 18 Gru 2006
Posty: 127
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: kiedyś Bielawa, dziś Poznań

PostWysłany: Czw 9:36, 01 Mar 2007    Temat postu: RSMP 1982

8-10.10 - 30. Rajd Wisły - 3 eliminacja RSMP
1. Marian Bublewicz/ Janusz Wojtyna Opel Kadett GT/E 1:02:44 (pierwsze zwycięstwo w MP)
2. Andrzej Koper/ Włodzimierz Krzemiński Renault 5 Alpine 1:03:10
3. Adam? Polak/ Zbigniew Kabulski polonez 2000 1:03:58


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mirek:)




Dołączył: 18 Gru 2006
Posty: 127
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: kiedyś Bielawa, dziś Poznań

PostWysłany: Śro 8:15, 21 Lis 2007    Temat postu: RSMP 1983

Po przeanalizowaniu klasyfikacji końcowych sezonu 1983 zamieszczonych w Auto Moto nr 2/1984 można uzupełnić trochę wyników, ale jeszcze więcej nasuwa się pytań.
Może któryś z kolegów zna odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.

Rajd Krokusy
10. Chałas
11. Kostzrak
12. Barszczewski
13. Tarwacki
A. Bagiński A. Morski 4. m. w gr. II kl. 8
R. Hornik/ K. Porębski A. Dolnośląski 5. m. w gr. II kl. 8
Mariusz Kostrzak/ Witold Bogdański A. Śląski 4. m. w gr. A kl. FSO
Wiesław Stec/ Zbigniew Stec A. Lubelski 5. m. w gr. A kl. FSO
A. Nowak/ W. Landaut A. Opolski 6. m. w gr. A kl. FSO
S. Barszczewski/ D. Palonka A. Lubelski 4. m. gr. I kl. 1-8
Andrzej Tarwacki/ Zygmunt Zalewski A. Dolnośląski 5. m. gr. I kl. 1-8
T. Betlej/ P. Wróbel A. Krakowski 6. m. gr. I kl. 1-8
J. Kauczyński A. Bydgoski 4. m. w gr. II kl 1-3
T. Burkacki A. Zabrzański 4. m. w gr. I kl. FSM
M. Danek/ Z. Moczyński A. Warszawski 5. m. w gr. I kl. FSM
K. Melwiński A. Bydgoski 6. m. w gr. I kl. FSM

1. Według wyników na stronie i zbiorczych wyników w klasie markowej FSO, 5 punktów w klasyfikacji o miano najlepszego zawodnika powinien otrzymać Tomasz Szczęsny. Z racji, że był tylko raz sklasyfikowany nie jest ujęty w klasyfikacji o miano najlepszego zawodnika, ale dlaczego jego 5 punktów za Rajd Krokusów otrzymał Chałas? Cztery punkty w klasyfikacji generalnej przypadło Kostrzakowi, który w klasie markowej FSO ma o jeden punkt mniej od Szczęsnego czyli powinien być w wynikach za nim.

2. Z kim startowali Makuch, Jaczewski i Gac skoro mają więcej punktów w klasyfikacji o tytuł najlepszego pilota od Zalewskiego, który startując z Tarwackim zajęli przedostatnie punktowane miejsce?

3. Jak brzmi prawidłowo na nazwisko pilota Krzysztofa Winkowskiego – Grzegorczyk czy Gregorczyk? Kiedyś w prasie (Przegląd Sportowy) spotkałem się z formą Gregorczyk. Podobnie w Auto Moto.

4. Kolejna zagadka związana z nazwiskami. Trzecie miejsce w klasie markowej 126p wg tabeli zbiorczej zajął Lubartowski a nie Andrzej Lubertowicz jak jest na stronie. Jak nazywał się naprawdę?

Rajd Pokoju i Przyjaźni
Marcin Osiowski/ Wanda Rutkiewicz 3. m. w gr. II kl. 9-15
Tadeusz Buksowicz A. Warszawski
Andrzej Tarwacki/ Zygmunt Zalewski A. Dolnośląski 6. m. w gr. A kl. FSO
Andrzej Nowak/ Włodzimierz Landau gr. A kl. FSO
Romuald Chałas/ Grzegorz Gac A. Warszawski 1. m. gr. I kl. 1-8
Dariusz Poletyło/ Michał Gąsiewicz AK Rzemieślnik 2. m. gr. I kl. 1-8
Wojciech Malinowski/ Jerzy Substyk A. Warszawski 3. m. gr. I kl. 1-8
S. Barszczewski/ D. Palonka A. Lubelski 4. m. gr. I kl. 1-8
R. Plucha SGPiS Stomil 5. m. gr. I kl. 1-8
C. Wróblewski A. Podlaski 2. m. w gr. II kl. 1-3
Michał Pinis/ Adam Mazurek AK Rzemieślnik/ A. Śląski 1. m. w gr. I kl. FSM
Krzysztof Winkowski/ Paweł Gregorczyk A. Warszawski 2. m. w gr. I kl. FSM
A. Lubartowski A. Krakowski 4. m. w gr. I kl. FSM
Robert Gryczyński/ Robert Herba 5. m. w gr. I kl. FSM
Włodzimierz Cierliński A. Dolnośląski
Janusz Wojciechowski A. Łódzki

4. Dlaczego załodze Andrzej Bagiński/ Wojciech Rutkiewicz nie przyznano punktów w klasyfikacji o miano najlepszego zawodnika (kierowca) i o tytuł najlepszego pilota, a kierowcy przyznano punkty w klasie za Rajd Pokoju i Przyjaźni?

5. Wyniki gr. II kl. 1-3 odtworzone na podstawie wyników zbiorczych mają się ni jak do zaprezentowanych na stronie. Wg Auto Moto kolejność była nastepująca: Lubiak/Wisławski, Wróblewski, Pięta, Starkowski/ Ptachciński, Kauczyński, Cierliński/ Wojciechowski.
Dlaczego brak w wynikach Wróblewskiego? Czy nie zniekształcono nazwiska Kauczyński na Kawczyński?

6. Czy przypadkiem nie zniekształcono też nazwiska Malinowski na Nalanowski?

Rajd Kormoran
7. Bagiński
8. Kostrzak
9. Chałas
10. Skrzynecki
11. Poletyło
12. Lubiak
13. Kępka
14. Poznański
Mariusz Kostrzak/ Witold Bogdański A. Śląski 4. m. w gr. A kl. FSO
S. Skrzynecki/ K. Szymczak A. Warszawski 5. m. w gr. A kl. FSO
Dariusz Poletyło/ Michał Gąsiewicz AK Rzemieślnik 4. m. w gr. I kl. 8
J. Szulc/ L. Wójcik A. Łódzki/ AM Łódź 4. m. w gr. II kl. 4-7
A. Szyjkowski/ R.Romanowski A. Gorzowski 4. m. w gr. II kl. 1-3
C. Wróblewski A. Podlaski 5. m. w gr. II kl. 1-3
J. Kauczyński A. Bydgoski 6. m. w gr. II kl. 1-3
Michał Pinis/ Adam Mazurek AK Rzemieślnik/ A. Śląski 4. m. w gr. I kl. FSM

7. Dlaczego Melwiński dostał tyle samo punktów w klasie co para Winkowski/ Gregorczyk?

Rajd Wisły
5. Grzegorz Malinowski/ Marek Pawłowski 3. m. w gr. A kl. FSO
6. S. Skrzynecki/ K. Szymczak A. Warszawski 4. m. w gr. A kl. FSO
8. Andrzej Witkowicz/ Marek Oziębło
9. Cz. Zadygowicz/ T. Wieczeryński A. Podlaski
10. T. Boksowicz/ Z. Kabulski A. Warszawski
11. M. Kostrzak/ W. Bogdański A. Śląski
12. D. Poletyło/ M. Gąsiewicz
13. A. Lubiak/ M. Wisławski
14. R. Chałas
A. Bagiński A. Morski 3. m. w gr. II kl. 8
R. Plucha SGPiS 4. m. w gr. II kl. 8
T. Szewczyk A. Dolnośląski 5. m. w gr. II kl. 8
Przybylski/ Szulc 2. m. w gr. A kl. FSO
Malinowski/ Pawłowski 3. m. w gr. A kl. FSO
S. Skrzynecki/ K. Szymczak A. Warszawski 4. m. w gr. A kl. FSO
R. Adamek/ J. Stopa A. Krakowski 5. m. w gr. A kl. FSO
??Buksowicz??/ Z. Kabulski 6. m. w gr. A kl. FSO
Poletyło/ Gąsiewicz 2. m. w gr. I kl. 1-8
Chałas 3. m. w gr. I kl. 1-8
W. Stec 2. m. w gr. II kl. 4-7
W. Surynowicz 3. m. w gr. II kl. 4-7
H. Kryston A. Karkonoski 4. m. w gr. II kl. 4-7
Pięta 2. m. w gr. II kl. 1-3
J. Panicz A. Gorzowski 3. m. w gr. II kl. 1-3
T. Krzemiński/ R. Nowakowski A. Częstochowski 4. m. w gr. II kl. 1-3
C. Wróblewski 5. m. w gr. II kl. 1-3
J. Lis A. Krakowski 6. m. w gr. II kl. 1-3
R. Gryczyński 2. m. w gr. I kl. FSM
Kępka/ Biasion 3. m. w gr. I kl. FSM
J. Jędraski/ M. Cwiakowski A. Śląski 4. m. w gr. I kl. FSM
Winkowski/ Gregorczyk 5. m. w gr. I kl. FSM
T. Ryborz A. Śląski 6. m. w gr. I kl. FSM

8. Dlaczego w wynikach zbiorczych w gr. II kl. 9-15 załodze Zadygowicz/ Wieczeryński przyznano 0 punktów pomimo wygranej klasy?

9. Na stronie prawdopodobnie błędnie podana jest grupa załogi Paweł Przybylski
Mirosław Szulc. Według wyników zbiorczych zajęli 2. m. w gr. A kl. FSO

10. W klasie markowej FSO 1 punkt widnieje przy Kabulskim. Z klasyfikacji o miano najlepszego zawodnika wynika, że startował razem z Buksowiczem. Dlaczego więc Buksowicz nie ma przyznanego punktu?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Historia sportu samochodowego Strona Główna -> Informacje o nowościach na stronie www.scr.civ.pl Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin